.

Zapraszamy na warsztaty nie tylko obwarzankowe. Działamy we współpracy z przyjaciółmi z Ekowioska

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu

KTO TU MIESZKA OPRÓCZ MNIE

Czy wiecie jakie zwierzęta żyją w mieście i jak się z nimi obchodzić? Potraficie rozpoznać któreś z otaczające nas drzewa i kwiaty? Zaczniemy od edukacyjnego spaceru przez krakowskie Planty. Druga część to warsztaty, podczas których dowiemy się jakie zwierzęta żyją w mieście i jak się z nimi obchodzić? Szybko okaże się, że na co dzień otacza nas dużo więcej zwierząt niż gołębie i domowe pupile. Te zajęcia będą wyjątkowo kolorowe i naturalne. Mali badacze będą odkrywać otaczający nas świat flory i fauny przy pomocy lupy i mikroskopu, a na koniec zasieją w doniczkach kwiaty, by później w domu obserwować jak kiełkują i rosną.

W programie
spacer z przewodnikiem przez krakowskie Planty oraz warsztaty przyrodnicze w Żywym Muzeum Obwarzanka.

Dla kogo: dzieci 5-6 lat oraz klasy I – IV
Czas trwania: do 5h
Dostępność: kwiecień – październik
Cena: 50zł / osoba

WYSTAWA SZOPEK KRAKOWSKICH I WARSZTATY SZOPKARSKIE

Szopkarstwo krakowskie to wyjątkowa miejska tradycja, której historia sięga XIX wieku. W 2019 zostało ono wpisane na listę dziedzictwa niematerialnego UNESCO. Przygotowana wspólnie szopka to nie tylko okazja do spróbowania swoich sił w roli szopkarza, ale też doskonała lekcja pracy w grupie.

W programie
pokonkursowa wystawa Szopek Krakowskich w Celestacie oraz warsztaty szopkarskie w Żywym Muzeum Obwarzanka, podczas których cała klasa wykona wspólną szopkę krakowską.

Dla kogo: klasy I-VI
Czas trwania: do 5h
Dostępność: grudzień – luty
Cena: 55zł / osoba

PIEKARSKIE OPOWIEŚCI Z OBWARZANKIEM W ROLI GŁÓWNEJ

Czy mąka zawsze jest biała i jak powstaje? Co to gluten? Jak pracują drożdże, a czym jest zakwas? Skąd się bierze sól? Ile jest cukru w cukrze? Czy kranówka nadaje się do picia? Jak rosną drożdże? Podczas tych warsztatów będziemy poszukiwać odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania związane ze składnikami na ciasto obwarzankowe. Gdy już je wszystkie dogłębnie poznamy, przejdziemy do części praktycznej – każdy z uczestników zrobi własnego obwarzanka.

Te warsztaty to rozszerzona wersja naszych warsztatów obwarzankowych. Zamiast na historii i tradycji wypieku króla krakowskich wypieków, skupiamy się na poznaniu składników ciasta obwarzankowego. Na koniec każdy uczestnik upiecze własnego obwarzanka krakowskiego.

Dodatkowo wykorzystując fakt, że rozmawiamy o jedzeniu, wspólnie zastanowimy się nad tym co jest zdrowe, a czego warto unikać i stworzymy piramidę zdrowego żywienia.

Dla kogo: dzieci 5-6 lat oraz klasy I-III

Czas trwania: do 4h